Tamamen elektrikli Hyundai INSTER tanıtıldı: İşte özellikleri

AA

Hyundai, A segmentindeki yeni kompakt elektrikli otomobil modelinin adını INSTER olarak açıklamıştı.

Yeni Hyundai INSTER, İngilizce “intimate – innovative” yani “samimi ve yenilikçi” kelimelerinden türetildi.

Tamamen elektrikli olarak geliştirilen Hyundai INSTER, sürüş dinamikleri açısından da segmentinde yeni standartlar belirlemeyi hedefliyor.

Yeni Hyundai INSTER tanıtıldı

Hyundai Motor Company, A-SUV segmentinde yeni elektrikli modeli INSTER’ın lansmanını, 2024 Busan Uluslararası Mobilite Fuarı’nda gerçekleştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Güney Kore’deki fuarda görücüye çıkan INSTER, şık tasarımı, segment lideri sürüş aralığı ve çok yönlülüğü ile öne çıkıyor.

İleri teknoloji özelliklere sahip yeni kompakt elektrikli araç (EV), özellikle şehir içi kullanıma yenilikçi bir imaj getiriyor.

Diğer Hyundai ve IONIQ modellerinde olduğu gibi hızlı şarj alt yapısı sunan INSTER, WLTP normlarına göre 355 kilometreye kadar menzil sunuyor.

INSTER, 2021’de satışa sunulan ve yalnızca Güney Kore’de üretilen benzinli CASPER’ın tasarım mirasını baz alıyor.

Hyundai’nin Güney Kore dışındaki diğer pazarlar için stratejik olarak geliştirdiği INSTER’ın stili, daha fazla iç mekan ve sağlam bir yol tutuşu sunmak için uzatılmış gövdeden oluşuyor.

LED gündüz sürüş farları ve piksel grafikli dönüş sinyalleri de arka lamba ve tamponla birleşerek sportif bir görsellik oluşturuyor. INSTER, donanım seviyesine bağlı olarak 15 veya 17 inç alaşım jantlarla tercih edilebiliyor.

İç mekan

INSTER, gelişmiş kabininde dijital bir panelle kullanıcısını karşılıyor. Navigasyonlu 10,25 inçlik bilgi-eğlence sistemi, diğer modellerde olduğu gibi dokunmatik bir ekranla geliyor.

Daha fazla ferahlık hissi yaratmak üzere tasarlanmış bu kabinin orta konsolundaysa kablosuz şarj, havalandırma ve multimedya gibi kontrollere yer veriliyor.

INSTER, bu yaz ilk olarak Güney Kore’de, ardından Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik gibi pazarlarda satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir