75 Yaşındaki Kadın 30 Yıl Önce Şekeri Bıraktı ve Bakın Ne Oldu

Hayatında bir kez olsun diyet yapmış herkes, şekerin vücudumuz için ne kadar zararlı olduğunu bilir.

Şekerli gıdalar başta aşırı kilolanmanın yanı sıra çok sayıda sağlık sorunu için tetikleyici unsurlar barındırıyor. Diyetisyenlerin hazırladığı çeşitli listelerde değişmeyen tek şey, şekerli besinlerin bu listelerde yer almıyor oluşu.

Buna karşın, şekerin uzun süreli kullanılmadığı durumlarda vücutta yaşanılan değişimler insanları hayrete düşürecek kadar büyük.

DİYABET HASTASI OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE HAYATI DEĞİŞTİ

Kısa bir süre önce dünya gündemine oturan 75 yaşındaki Avustralyalı kadının dış görünüşü, dünya üzerinde büyük yankı uyandırdı. İlerleyen yaşına rağmen plajlarda bikini ile poz veren ve oldukça fit görünen bu kadının sırrının şekersiz beslenmeden geçtiği ortaya çıktı.

Daily Mail’e konuşan kadın, “Yaşlandıkça metabolizmamızın yavaşladığını biliyoruz, bu sadece kendimizi toparlamamız ve daha sağlıklı beslenmeye başlamamız gerektiği anlamına geliyor” ifadelerini kullanırken, şeker ile olan ilişkisi hakkında “45 yaşımdayken diyabet hastası olduğumu öğrendim. Bu hayatımı baştan aşağı değiştirdi ve artık tatlıları hayatımdan tamamen çıkarmak zorunda kaldım. Sanıyorum ki bugünkü görüntümüz altında yatan temel gerçek bu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir